Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druid

Základní popis

Druid

Příchod druida v datadisku potěšil skutečně mnoho lidí. Je to velmi originální a zábavná postava. Mnoho lidí zlákaly skilly jako hurricane, armageddon nebo možnost proměnit se ve vlkodlaka, není proto divu, že blizzard právě na druidovi postavil reklamní kampaň LoDu. Má tři naprosto samostatné větve skillů: summoning skills, ano hádáte správně, je to naprosto to samé jako má nekromancer ale přesto originální, poněvadž ruka přírody v diablu chyběla, jedná se totiž o snůšku vyvolávajících skillů kde miniony jsou přírodní duchové, vlci, medvěd a šlahounovité rostliny. Shape-shifting skills obsahují skilly přeměn, můžete se na 1. levelu přeměnit ve Werewolfa (vlkodlak) a na 6. ve Werebeara (medvědodlak), každý z nich má své nesporné výhody a je úplně jedno kterého si zvolíte. No a poslední jsou elemental, skilly rozdelné na ohnivé (fire damage) a "větrné" (cold+physic damage).


Startovací atributy

Strength: 15 ; Dexterity: 20 ; Vitality: 25 ; Energy: 20


Life: 55 ; Stamina: 84 ; Mana: 20

Za každý level přibude: +2 Life ; +1 Stamina ; +2 Mana


Po přidání bodu na Vitality přibude: +2 Life a +1 Stamina

Po přidání bodu na Energy přibude: +2 Mana


Strength: pouze dostatek na nošení věcí Dexterity: nedoporučuji sem dávat příliš moc za žádný build, pouze pokud se chcete vyloženě zaměřit na block; radši si sežeňte co nejvíc % faster hit recorvery Vitality: sem dejte vše co vám zbyde Energy: shifter maximálně 15 bodů ale elemental uplatní i 100 base energy


Taktika - strategie

Díky své originalitě má druid spolu s paladinem nejvíce buildů. Shape-shifting druid má ještě jednu výhodu, pokud jste přeměnění a dostanete tolik damage že by vám life klesnul pod 1 tak nezemřete ale proměníte se zpět v druida s 1 life. Např. máte 300 life ale dostanete 10 000 damage, stejně nezemřete ale proměníte se v druida s 1 life, v praxi to znamená že shiftera nelze zabít jednou ranou (tento bug platí i u setu Trang's Oul a snad i runového slova Delirium).

Summoner

Namaxujte summon grizzly, summon spirit wolf a summon dire wolf jako podporu pak heart of wolverine. Teď si musíte vybrat jestli použijete vlky nebo grizzlyho. Doporučuji medvěda, i když je pomalý, je silný. Zvířata jsou sama o sobě celkem zranitelná proto doporučuji namaxovat ještě huricanne. Tento build doporučuji hrát pouze pokud máte dostatek dobrých věci (alespoň 20 all skills) a pokud jste už v diablu pokročilý. Každopádne dopručuji merce s mightem (nm - offensive).

Fireelemental

Skvělý a zábavný build, základním skillem jsou fissures pak armageddon a občas firestorm. Maxujte ovšem i molter bounder a vulcano jako synergie a moulter bounder lze použít proti imunne fire, nebo vynechte vulcano a radši namaxujte Oak Sage. Doporučuji merce.

Winddruid

Výborný a zábavný build, poradí si sám bez merce, bez summoning (kromě Oak Sage), protože těch pár monster imunne physic a cold zároveň jednoduše obejdete. Namaxujte tornado, hurricanne, twister a cyclone armor. Pak si dejte tornado na primár a huricanne s cyclone na sekundár.

Elemental

Kombinace elementů, většinou tornado + armageddon nebo hurricane + armageddon, jak chcete.

Werewolf

1. namaxovat fury, heart of wolverine, feral rage, lycantrophy a werewolf.
Nebo 2. namaxovat rabbies, poison creeper (v 1.10 lze použít Carrior Wind ring místo synergie), heart of wolverine, fury a po 10 bodech do werewolf a lycantrophy. Werewolf je klasická mlátící postava.

Werebear

Mnoho lidí říkají že je pomalý, faktem je, že má nejpomalejší faster hit recorvery ale jinak je stejně rychlý jako např. concentration barbar. Působí sice těžkopádně ale dá se udělat rychlý jako blesk, werebear je v podstatě nezastavitelný stroj na zabíjení, sice nevhodný na PvP proti komukoliv nemelee ale v PvM ho může zastavit jen iron maiden, má největší life a damage ze všech. Takže každopádně namaxujte maul a dejte si ho na primární útok. Potom heart of wolverine, werebear a lycantrophy.

Fireclaws Shifter

Toto platí pro werewolfa i werebeara. Jednoduše nemaxujte ani fury ani maul, tam dejte 1 bod, dejte po 1-10 bodech do lycantrophy a příslušé přeměny, 20 do heart of wolverine. Pak namaxujte fire claws a co nejvíce synergií.


Zbytek skillů je hlavně ze summoning, vines (kytky) sem přiliš na chuť nepřišel, v klidu se obejdete bez nich. Oak sage je nejlepší pro elementály, heart od wolverine pokud bojujete melee (vy nebo minioni). Spirit of barbs je zbytečný, lépeřečeno nesahá svým kolegům ani po kotníky, kdyžtak si najměte Thorns merce (nm - combat). Pak je tady cyclone armor, velmi velmi použitelná věcička která vás činí imunními proti veškerým elementárním útokům, využije ji i shifter ale musí ji kouzlit když je ve formě druida. Další použitelný skill je armageddon, jediný elemental skill použitelný i u shiftera, využije ho zejména fire claws druid.


Skills


Elemental Skills

Elemental skilly nemůžete používat pokud jste přeměněni na vlka nebo medvěda. Ale myslím si, že je rozhodně využijete. Mají dobré synergie, které vám zvýší poškození vašich kouzel.

Firestorm

Skill

Potřebný level: 1
Potřebné skilly: -žádné-

Druid vytvoří 3 ohnivé pásy, které směřují směrem od něho a zraňují nepřítele.
Kouzlo určitě využijete na větší skupiny nepřátel. Pokuď se zaměřujete na ohnivé skilly, bylo by dobré postupně navýšit na co nejvyšší level. Dává vám totiž synergii pro fissure.

Firestorm dostává bonusy ze skillů:

Molten Boulder: +23% Ohnivé poškození za level
Fissure: +23% Ohnivé poškození za level


Molten Boulder

Skill

Potřebný level: 6
Potřebný skilly: Firestorm

Postava vykouzlí kutálející se masu magmatu.
Koule poraní nepřátele, kteří budou stát v cestě a na konci vybuchne. Dobré je ji zakouzlit na dotírajícího silného nepřítele. Začne ho totiž tlačit směrem od vás. Tento skill má plošnější účinek než předchozí firestorm. Jako ohnivý druid by jste měli investovat pár skill bodů. Kouzlo má dobré využití např. v táboře fallenů.

Molten Boulder dostává bonusy ze skillů:

Volcano: +10% poškození za level
Firestorm: +8% Ohnivé poškození za level


Arctic Blast

Skill

Potřebný level: 6
Potřebné skilly: -žádné-

Tento skill je stejný jako Inferno u kouzelnice. S tím rozdílem, že má ledový účinek. Vykouzlí se ledový pás směrem od vás.
Skill vás bude stát dost many, ale myslím, že je velice použitelný díky svým mrazícím účinkům. Nebojte se investovat více skill bodů, nejen, že vám dá synergii pro Hurricane, ale i prodloužíte jeho délku dosahu a zmražení.

Arctic Blast dostává bonusy ze skillů:

Hurricane: +15% Ledové zranění za level
Cyclone Armor: 15+% Ledové zranění za level


Cyclone armor

Skill

Potřebný level: 12
Potřebné skilly: Arctic Blast

Vytvoří kolem druida štít, který pohlcuje magické zranění, které vám způsobí nepřátelé.
Rozhodně se vyplatí do tohohle skillu investovat skill body. Prodlužuje trvání vašeho Hurricane, zvyšuje poškození Twisteru a Tornada a hlavně absorbuje magické škody. Pro druida, který se zaměřuje na chladnou větev je to povinnost. Před bitvou se vyplatí ho překouzlit znovu.

Cyclone Armor dostává bonusy ze skillů:

Twister: +7% poškození za level
Tornado: +7% poškození za level
Hurricane: 7% poškození za level


Fissure

Skill

Potřebný level: 12
Potřebné skilly: Firestorm, Molten Boulder

Na místě, kde zakouzlíte vytvoří pukliny, které budou zraňovat nepřátele.
Pro fire druida by to měl být jedním z hlavních skillů. Má vynikající plošný účinek a jeho poškození se synergiemi bude opravdu velké. Využijete ho na velké skupiny nepřátel, kterých se zbavíte opravdu rychle. Nevýhodou je jeho doba trvání, která je pouze 3.2 sekundy.

Fissure dostává bonusy ze skillů:

Firestorm: +12% Ohnivé zranění za level
Vlcano: +12% Ohnivé zranění za level


Twister

Skill

Potřebný level: 18
Potřebné skilly: Arctic Blast, Cyclone Armor

Druid vytvoří 3 malá tornáda, která omráčí nepřítele a zraní ho. Má fyzické zranění.
Tento skill je dobrý tak pro synergie. Bohužel ho nemůžete dobře nasměrovat na nepřítele. Jeho poškození je opravdu velmi malé a omráčení trvá jen 0.4 sekund. Tornado má větší využití.

Twister dostává bonus ze skillů:

Tornado: +10% Poškození za level
Hurricane: +10% Poškození za level


Tornado

Skill

Potřebný level: 24
Potřebné skilly: Arctic Blast, Cyclone Armor, Twister

Vytvoří se jedno velké tornádo, které zraní nepřítele.
Výhodou je, že má fyzické zranění. Špatně se míří, proto je nejlepší, když ho zakouzlíte na větší skupinu nepřátel nebo na potvory, směřující k vám. Zranění zvýšíte synergiemi.

Tornado dostává bonus ze skillů:

Cyclone Armor: +9% Poškození za level
Twister: +9% Poškození za level
Hurricane: +9% Poškození za level


Volcano

Skill

Potřebný level: 24
Potřebné skilly: Firestorm, Molten Boulder, Fissure

Druid vykouzlí sopku, ze které létají ohnivé koule.
Kouzlo by bylo dobré, kdyby byla jistota, že se strefí kam má. Koule totiž začnou létat náhodně. Proto má využití na velké skupiny nepřátel a hlavně jako synergie pro Armageddon.

Volcano dostává bonus ze skillů:

Molten Boulder: +12% Poškození za level
Fissure: +12% Ohnivé poškození za level
Armageddon: +12% Ohnivé poškození za level


Hurricane

Skill

Potřebný level: 30
Potřebné skilly: Arctic Blast, cyclone Armor, Twister, Tornado

Kolem druida se vytvoří hurikán, který zraňuje a zmražuje nepřítele.
Výborný skill, který určitě využijete. Má ledové zranění. Hurikán se pohybuje společně s vámi. Pokud skill podpoříte všemi synergiemi, uděláte dobře. V případě cold resist použijete tornádo.

Hurricane dostává bonusy ze skilů:

Cyclone Armor: +2 sekundy za level
Twister: +9% Poškození za level
Tornado: +9% Poškození za level


Armageddon

Skill

Potřebný level: 30
Potřebné skilly: Firestorm, Molten Boulder, Arctic Blast, Fissure, Cyclone Armor, Twister, Tornado, Volcano, Hurricane

Po zakouzlení začnou kolem druida padat ohnivé koule.
Při pohybu vás bude Armageddon následovat. Výhodou je, že ho může používat i přeměněný vlk nebo medvěd narozdíl od Hurricane. Budete muset dát body do všech skillů, aby jste mohli mít Armageddon. Než začne působit můžete mezitím kouzlit něco jiného.

Armageddon dostává bonusy ze skilů:

Fissure: +2 sekndy uza level
Firestorm: +14% Ohnivé poškození za level
Molten Boulder: +14% Ohnivé poškození za level
Volcano: +14% Ohnivé poškození za level


Shapeshifting Skills

Druid získal speciální schopnost změnit svůj vzhled. Buďto se může přeměnit ve vlka nebo medvěda. Vlk je rychlý a obratný a medvěd, ten je naopak pomalý, ale silný. Pokud se přeměníte, tak nemůžete používat kouzla. S výjimkou armageddonu. U přeměn můžete používat i luk nebo kuši a vaše poškození bude stejné, i když budete bojovat na blízko.

Werewolf

Skill

Potřebný level: 1
Potřebné skilly: -žádné-

Druid se přemění ve vlkodlaka.
Pokud se dáte na vlčí dráhu, budete rychlí a hbití. V přeměněné podobě se vám zvýší permanentně rychlost útoku, Attack Rating, životy a výdrž.
Skill se vyplatí vytrénovat na vysoký level.

Werewolf dostává bonusy ze skillů:

Lycanthrophy


Lycanthrophy

Skill

Potřebný level: 1
Potřebné skilly: Werewolf

Pasivní skill, který vám zvýší dobu trvání vaší proměny a navyšuje životy ve vaší zvířecí podobě.
Důležitý pro všechny vlky a medvědy. Vytrénujete ho na vyšší level.


Werebear

Skill

Potřebný level: 6
Potřebné skilly: -žádné-

Přemění vás na určitou dobu v medvěda.
Druhou možností je hrát za medvěda. S tímto skillem se vám zvedne poškození, obrana a životy. Medvěd je sice pomalejší, ale svým větším poškozením se dokáže vyrovnat vlkovi. Já osobně radši hraji za medvěda.

Werebear dostává bonusy ze skillů:

Lycanthrophy


Maul

Skill

Potřebný level: 12
Potřebné skilly: Werebear

Toto je útok medvěda, který nepřítele omráčí.
Dobrý skill. Při užívání skillu se kolem vás bude vytvářet zelená koule. Bude se zvětšovat, čím více budete mlátit do nepřítele. Takže pokuď ji nabíjíte, tak se vám zároveň zvyšuje i poškození a a délka omráčení. Zelená koule zmizí po 20 sekundách, když nezasáhnete nepřítele Maulem.


Feral Rage

Skill

Potřebný level: 12
Potřebné skilly: Werewolf

Útok, který vám zvyšuje poškození, Attack rating a stejně jako u Maulu, po nabití červené koule i rychlost běhu a Life Stealing.
Velice podobné jako u medvědova Maulu. Velice dobrý skill, který z vás udělá rychlého zabijáka.


Fire Claws

Skill

Potřebný level: 18
Potřebné skilly: Werewolf, Werebear, Feral Rage, Maul

Skill jak pro vlka tak i medvěda. Zvýší se vám Attack Rating a zaútočíte s ohnivým poškozením.
Má jednu velkou nevýhodu. K fire poškození se vám nezapočítává poškození vaší zbraně. Ovšem díky synergiím se z tohoto skillu může stát velmi účinný skill.

Fire Claws dostává bonusy ze skillů:

Firestorm: +22% Ohnivé poškození za level
Molten Boulder: +22% Ohnivé poškození za level
Fissure: +22% Ohnivé poškození za level
Volcano: +22% Ohnivé poškození za level


Rabies

Skill

Potřebný level: 18
Potřebné skilly: Werewolf, Feral Rage

Skill pomocí kterého, vlk útočí s jedovým poškozením.
Tato dovednost se velice podoba předchozímu skillu Fire Claws. Nezapočítává se vám poškození vaší zbraně. A synergii máme jen jednu, takže dávám přednost Fire Claws.

Rabies dostává bonusy ze skillů:

Poison Creeper: +18% Jedové poškození za level

Shock Wave

Skill

Potřebný level: 24
Potřebné skilly: Werebear, Maul

Skill, který je určen pouze pro medvěda, zvyšuje poškození a omračuje.
Tento skill se už vyplatí vytrénovat na vyšší level, protože omráčení už je opravdu vysoké. Jen škoda, že to nezvyšuje i Attack Rating.


Hunger

Skill

Potřebný level: 24
Potřebné skilly: Werewolf, Werebear, Feral rage, Maul, Fire Claws

Tuto dovednost může použít vlk i medvěd. Jedná se o útok, při kterém se vám zvýší Attack Rating a provede Mana a Life Stealing.
Byl by to vynikající skill. Ale má postih na vaše poškození -75%. Bohužel se nezmenšuje. U medvěda by to nebylo tak hrozné, ten je dost silný. Jenže u vlka je lepší si pořídit věci s Life a Mana Stealing.


Fury

Skill

Potřebný level: 30
Potřebné skilly: Werewolf, Feral rage, Rabies

Nejlepší skill pro vlka. Zvyšuje poškození, Attack Rating a můžete zasáhnout více cílů najednou. Nejvíce 5.
Vaše nepřátele budete zraňovat velice rychle, proto doporučuji dát sem 20 skill bodů. Má nízkou spotřebu many, pouze 4.


Summoning Skills

Druid stejně jako Necromancer může povolat na pomoc kamarády. Můžete mít pouze jednoho ducha, zvíře a rostlinu. Spirit Wolf dává bonus Attack Rating a Defense všem vyvolaným zvířatům. Dire Wolf dává bonus Life všem vyvolaným zvířatům. Grizzly dává bonus Damage všem vyvolaným zvířatům. Spirit jsou imunní vůči fyzickému a jedovému zranění na Nigtmare a na Hell jsou imunní vůči jedu.


Raven

Skill

Potřebný level: 1
Potřebné skilly: -žádné-

Druid vyvolá havrana, který zraňuje nepřítele.
Zvláštní je, že havrana nemůže nikdo zranit. Je pouze omezen svými zásahy. Tento skill by byl dobrý, kdyby havrani nedávali žalostně malé poškození. Víc než jeden bod bych sem nedávala.


Poison Creeper

Skill

Potřebný level: 1
Potřebné skilly: -žádné-

Rostlina, která zraňuje jedem nepřítele.
Na začátku ji využijete, ale má málo Life. Zranění také není nijak závratné, takže sem neinvestujte zbytečné skill body.


Oak Sage

Skill

Potřebný level: 6
Potřebné skilly: -žádné-

Druid vykouzlí ducha, který jemu a jeho družině zvýší životy.
Toto je velice užitečný skill, který je povinností pro každého druida. Pro přeměnného druida bych spíše dala Heart of Wolverine, ale můžete použít i tohohle. jeho bonus na Life je znát.


Summon Spirit Wolf

Skill

Potřebný level: 6
Potřebné skilly: Raven

Skill vyvolá vlky, kteří bojují společně s vámi.
Můžete mít maximálně pět vlků. Dejte sem pár bodů, zvyšuje to pasivně Defense a Attack Rating všem zvířatům. A zezačátku se hodí.

Summon Spirit Wolf dostává bonusy ze skillů:

Summon Dire Wolf
Summon Grizzly


Carrion Vine

Skill

Potřebný level: 12
Potřebné skilly: Poison Creeper

Rostlinka, která vám přidává životy.
Ničí těla mrtvých nepřátel a léčí vás. Znemožňuje oživování mrtvých, napž. fallenů. Myslím, že se nevyplatí do ní investovat body. Protože má málo životů a Oak sage je mnohem lepší.


Heart of Wolverine

Skill

Potřebný level: 18
Potřebné skilly: Oak sage

Duch, který vám přidá poškození a Attack rating.
Vynikající skill. Hodí se pro přeměnného druida. Výborným společníkem je i v partě, kde jsou bojové postavy. Nebojte se investovat více bodů. A úroveň zvyšujte + all skills předměty.


Summon Dire Wolf

Skill

Potřebný level: 18
Potřebné skilly: Summon Spirit Wolf

Vyvolá na pomoc vlka, který bojuje po vašem boku.
Tento vlk je lepší než předchozí Summon Spirit Wolf. Má více životů a poškození. Ale můžete mít jen 3 vlky. Sám si zvyšuje svoje zranění pojídáním mrtvých těl. Má výborný bonus, že přidává všem zvířatům zranění.

Summon Dire Wolf dostává bonusy ze skillů:

Summon Spirit Wolf
Summon Grizzly


Solar Creeper

Skill

Potřebný level: 24
Potřebné skilly: Poison Creeper, Carrion Vine

Rostlina, která vám z těl mrtvých nepřátel přidává manu.
Velmi se podobá Carrion Vine. Jen vám místo životů, přidává manu. Je vhodná pro elemental druida. Má více životů, takže mám nějakou dobu vydrží.


Spirit of Barbs

Skill

Potřebný level: 30
Potřebné skilly: Oak sage, Heart of Wolverine

Duch, který vrací procento zranění, které vám nepřítel způsobí, nazpět.
Poslední z duchů. Je podobný auře Thorns u paladina. Má dost životů, ale procento škody není nijak velké jak je to u paladina. Osobně dávám přednost předchozím duchům.


Summon Grizzly

Skill

Potřebný level: 30
Potřebné skilly: Raven, Oak sage, Summon Spirit Wolf, Summon Dire Wolf

Přivolá na pomoc mohutného medvěda.
Nejlepší skill mezi Summoning skills. Vyplatí se ho vytrénovat co nejvýš. Má vysokou defense, takže vám jen tak neumře. Má vysoké poškození. Navíc zvyšuje pasivně poškození všem zvířatům. Pokud máte grizzlyho, tak nemůžete mít vlky a naopak.

Summon Grizzly dostává bonusy ze skillů:

Summon Spirit Wolf
Summon Dire Wolf